Lõppaste

Lõppastme koolitusel süvendad seni omandatud sõiduoskusi veelgi, õpid autot käsitsema raskeimates oludes ja säästlikult

B-kategooria mootorsõiduki esmase juhiloa omanik peab esmaõppe lõppastme koolituse läbima enne esmase juhiloa vahetust juhiloa vastu. Lõppastme koolituse läbimiseks peab olema läbitud ka esmaõppe algastme pimeda aja koolitus. Koolituse eesmärk on ohutu liiklemise ja riske vältiva sõiduoskuse, teisi liiklejaid arvestava ning säästliku ja keskkonnasõbraliku sõiduviisi süvendamine. Selgitatakse ka enda isikuga seotud liikluskäitumisest tulenevaid riske, nende teadvustamist ja oskust riskeeriva käitumisega toime tulla.

Algaja sõidukijuht peab oma vähese kogemusega autot juhtides arvestama. Lõppastme koolitus sisaldab informatsiooni ja arutelusid erinevat tüüpi riskidest, erinevatest juhtimisvõtetest ja nende mõjust. Tutvustatakse enesehinnangu- ja motiveerimistehnikaid, mis aitavad kaasa sellele, et noored juhid võtaksid endale suurema vastutuse nii enda kui ka teiste ohutusest.

Koolituse praktiline osa toimub Pärnus Lille tn 4, Aide Autokoolis, libedasõidu rajal E-P. Ökonoomne sõit 45 min Raplas.

instructor-with-female-student-at-the-driver-39-s-school.jpg