A1- ja A2-alamkategooriad

A1 – ja A2 alamkategooria mootorratta võimsus ei ületa 11 kW ja mootori maht ei ole suurem kui 125 cm3. A1 – alamkategooria juhtimisõiguse taotlemist saab alustada15,5 aastaselt.

NB! Iga sõiduõppe mooduli lõpus lisandub vajadusel individuaalne sõiduõppe programm, mille pikkuse määrab koolitaja. Vaata A-kategooria õppekava https://airetammikautokool.ee/a-kategooria/

Motorbike-course

Kursuse sisu

Teooriaõpe

Teooriaõppe maht on 24 kontakttundi klassiõppes. Lisaks on võimalik teooriat õppida Teooria.ee keskkonna kaudu.

Sõiduõpe

Sõiduõpe toimub mootorrattaga Honda CB125R Raplamaa teedel. Õppesõit algab platsil, kus õpid selgeks põhitõed ja esmased juhtimisvõtted. Järgnevalt omandad ohutud sõiduvõtted, mis tagavad ka sõidumõnu. Sõidutunnid lepitakse õpetajaga kokku individuaalselt. Sõidukaart väljastatakse õppurile, kui on tasutud I osamakse. Koolipoolne varustus: ohutusvest, kiiver, põlve- ja küünarnukikaitsmed. Kohustuslikke sõidutunde on 12.

Meie rattad

Meie jaoks on mootorratta mugavus õpilasele väga oluline. Seetõttu pakub Aire Tammik Autokool õppesõiduks erinevaid mootorrattaid:
A1 rattad: (peaaegu uus Honda CB 125 ja madalam Benelli BN 125) ja A2 ratas: (madalam BMW G 310 R) väga hea ergonoomikaga, lisaks käigunäidik, ABS pidurid ja muu kaasaegne tehnoloogia – need on märksõnad, mis iseloomustavad meie mootorrattaparki.
Lisaks on õppesõiduks pakkuda eriti äge retrostiilis, kuid väga kaasaegne Yamaha XSR 700, millel on ABS, suurepärane ergonoomika ja käigunäidik.