A-kategooria (täiendusõpe)

A-kategooria mootorratta võimsus ületab 35 kw, või võimsuse ja massi suhe ületab 0,2 kw/kg kohta.

• A-kategooria sõiduõppega saab alustada 19,5-aastaselt, omades A2-alamkategooria
    mootorsõiduki juhtimisõigust vähemalt kaks aastat;
  • A-kategooria sõiduõppega saab alustada 23,5 aastaselt, omades B-kategooria
    juhtimisõigust

Õppima asumiseks sul olema kehtiv Juhiluba ja kehtiv mootorsõidukijuhi tervisetõend.

Motorbike-course

Kursuse sisu

Teooriaõpe

Teooriaõpe on kombineeritud Teooria.ee e-õppe keskkonnaga. A-kategooria täiendusõppe teooria kontakttunnid toimuvad kokkuleppel kooliga. Teooria.ee keskkond on ligipääsetav, kui oled tasunud I osamakse kursuse alguspäevaks Aire Tammik Autokool OÜ-le. Teooria.ee keskkonda sisselogimise paroolid saadetakse õpilase meilile.

Sõiduõpe

Sõiduõpe toimub Raplamaa teedel. Õppesõit algab platsil, kus õpid selgeks põhitõed ja esmased juhtimisvõtted. Järgnevalt omandad ohutud sõiduvõtted, mis tagavad ka sõidumõnu. Sõidutunnid lepitakse õpetajaga kokku individuaalselt. Sõidukaart väljastatakse õppurile, kui on tasutud I osamakse. Koolipoolne varustus: ohutusvest, kiiver, põlve- ja küünarnukikaitsmed.

Meie rattad

Kaasaegsed A1 ja A mootorrattad, millega on mugav mootorratta sõitu õppida. Väga hea ergonoomika, käigunäidik, ABS pidurid ja muu kaasaegne tehnoloogia – need on märksõnad, mis iseloomustavad meie mootorrattaparki – vähekasutatud Honda CB 125 ja täiesti tutikas Kawasaki Z650.
Meie jaoks on ratta sobivus õpilasele väga tähtis. Koostöös Alal Koolitusega saame vajadusel pakkuda õppesõite ka madalama A1 rattaga (Benelli BN125), madala A2 rattaga (BMW G 310 R) ning eriti ägeda retrostiilis Yamaha XSR 700-ga . Viimasel on muuseas retro ainult välimuses. Käigunäidik, ABS ja suurepärane ergonoomika on ka selle ratta lahutamatud osad.
male-instructor-and-female-student-driving-lesson.jpg