A-alamkategooriad

A1- ja A2-alamkategoria(esmaõpe)

A1 – ja A2 alamkategooria mootorratta võimsus ei ületa 11 kW ja mootori maht ei ole suurem kui 125 cm3. A1 – alamkategooria juhtimisõiguse taotlemist saab alustada15,5 aastaselt.

Teooriaõppe maht on 24 kontakttundi klassiõppes. Lisaks on võimalik teooriat õppida Teooria.ee keskkonna kaudu.

Sõiduõpe toimub mootorrattaga Honda CB125R Raplamaa teedel. Õppesõit algab platsil, kus õpid selgeks põhitõed ja esmased juhtimisvõtted. Järgnevalt omandad ohutud sõiduvõtted, mis tagavad ka sõidumõnu. Sõidutunnid lepitakse õpetajaga kokku individuaalselt. Sõidukaart väljastatakse õppurile, kui on tasutud I osamakse. Koolipoolne varustus: ohutusvest, kiiver, põlve- ja küünarnukikaitsmed. Kohustuslikke sõidutunde on 12.

NB! Iga sõiduõppe mooduli lõpus lisandub vajadusel individuaalne sõiduõppe programm, mille pikkuse määrab koolitaja. Vaata A-kategooria õppekava https://airetammikautokool.ee/a-kategooria/

Meie jaoks on mootorratta mugavus õpilasele väga oluline. Seetõttu pakub Aire Tammik Autokool koostöös Alal Koolitusega õppesõiduks erinevaid mootorrattaid:
A1 rattad: (peaaegu uus Honda CB 125 ja madalam Benelli BN 125) ja A2 ratas: (madalam BMW G 310 R) väga hea ergonoomikaga, lisaks käigunäidik, ABS pidurid ja muu kaasaegne tehnoloogia – need on märksõnad, mis iseloomustavad meie mootorrattaparki.
Lisaks on õppesõiduks pakkuda eriti äge retrostiilis, kuid väga kaasaegne Yamaha XSR 700, millel on ABS, suurepärane ergonoomika ja käigunäidik 😉 Meie rattad on nii head, et õpetaja Aldis Alus õpetab muuhulgas ka seda, kuidas ratta isesõitmist mitte segada
 
Pakkumise eripära:
Hoolime puhtusest ja pakume kogu koolituse perioodiks individuaalset sõiduvarustust (vähekasutatud või uus kiiver + sukk, saapad, püksid, jope, kindad).
 

Lae alla A1 ja A2-alamkategooria esmaõppe õppekava